Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Sącz

Podczas uprawiania sportu najważniejsze są zacięcie, zapał oraz konsekwencja. Jeżeli te bariery zostaną pokonane, kolejną rzeczą, o którą powinniśmy się zatroszczyć, jest dobór odpowiedniego stroju sportowego. W zależności od tego, jaki sport uprawiamy, strój powinien być nieco inny, dedykowany do konkretnej dyscypliny sportu. Jak przygotować się do treningu? Jaką odzież męską wybrać? Podpowiadamy.

Jaką bluzę sportową wybrać?

Sportowa odzież męska jest absolutną podstawą w szafie każdego aktywnego mężczyzny. Bluza to nieodzowny element stroju sportowego. Musi być zatem dobrze dobrana oraz spełniać swoją rolę. Bardzo często noszona jest również na co dzień - charakteryzuje się wówczas specyficznym luźnym krojem. Wśród modeli przeznaczonych do konkretnej dyscypliny sportu wyróżnia się dwie główne grupy: bluzy sportowe do biegania oraz bluzy rowerowe. To, co je rozróżnia, to głównie materiał, z jakiego są wykonane. Nie zapominajmy także o lekkich kurtkach przejściowych, o których więcej przeczytać możecie na stronie RMFMAXXX.

Wśród potrzebnych do treningu bluz znajdziemy także bluzy termoaktywne. Tego typu ubrania męskie charakteryzują się przylegającym do ciała krojem, a dzięki zastosowaniu specjalistycznego materiału, doskonale kumulują one ciepło, co w warunkach obniżonej temperatury jest niezwykle ważne. Będą doskonałym rozwiązaniem zarówno dla snowboardzistów, narciarzy oraz alpinistów, jak i rowerzystów oraz biegaczy. Zastosowane w nich systemy wentylacyjne sprawiają, że wilgoć jest odprowadzana, a ciało oddycha.

Sportowy dres męski

Sportowy dres męski

Odpowiednia koszulka na trening

Jej wybór również zależy od uprawianej dyscypliny sportu, a także indywidualnych preferencji - jedni panowie wolą koszulki luźne, inni zaś przylegające. Kupując koszulkę, należy jednak pamiętać o dobrym rozmiarze - nie może być ona za duża. Koszulki o kroju przylegającym do ciała muszą być dobrze dopasowane, aby spełniały swoje zadanie. W innym przypadku materiał nie będzie miał szansy spełniać swojego zadania. Główną rolą koszulek sportowych męskich jest bowiem odprowadzenie wilgoci z ciała - kiedy koszulka nie będzie przylegać do skóry, stanie się to niemożliwe.

Odpowiednie ubranie do konkretnej dyscypliny sportu.

  • Rower

Spodnie, które ubieramy nie powinny mieć zbyt szerokich nogawek - mogłyby one wówczas wkręcić się w łańcuch, a to z kolei spowodować bolesny upadek. Najlepszym rozwiązaniem będą zatem modele, które sięgają do kolan lub spodnie typu joggery, a nawet przylegające do ciała legginsy. Należy pamiętać również o tym, że wybierając się na rower, nie możemy ubrać się za ciepło. Warto mieć jednak ze sobą cienką kurtkę nieprzepuszczającą wiatru - jest to istotne szczególnie podczas chłodniejszych dni. Koszulka, którą nosimy, powinna być na tyle długa, aby całkowicie zakryła plecy.

T-shirt męski treningowy

T-shirt męski treningowy

  • Siłownia

Tu należy wybierać odzież męską, która nie jest za luźna. Workowate, za duże koszulki czy spodnie mogą bowiem zahaczać np. o ciężarki lub sztangę i spowodować kontuzję. Najlepiej wybierać dość opięty, ale nie krępujący ruchów strój.

  • Jogging

Najlepszym rozwiązaniem będzie oddychająca odzież cechująca się dużą przepuszczalnością powietrza. Doskonale odprowadzi ona wilgoć oraz zminimalizuje ryzyko zawiania ciała. Jeżeli chodzi o spodenki - ich długość wybieramy według własnych preferencji. 

  • Sport drużynowy

Najwygodniejsze będą krótkie spodenki oraz koszulka na ramiączkach lub krótkim rękawem. Niektórzy preferują modele przylegające do ciała, inni znacznie luźniejsze kroje. Niezależnie od tego, warto jednak zwrócić uwagę na materiał. Sporty drużynowe, jak każdy inny wymagają od nas niemałego wysiłku. Wybierajmy zatem sklepy z męską odzieżą, które oferują nam ubrania odprowadzające pot, wpływające na zachowanie termoregulacji.