Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Sącz

Uzasadnienie badania trzeźwości

Wszystko się zmienia, zarówno technika, która już na każdym kroku nas otacza, oraz przepisy, które z roku na rok stają się bardziej doprecyzowane. Według nowego prawa w czasie naszej pracy, możemy zostać poproszeni o wykonanie testów na trzeźwość. Możemy więc się tego jak najbardziej spodziewać, ponad to nie ma mowy o odmowie z naszej strony.

Aktualne przepisy mówią po pierwsze, że nasz pracodawca nie ma uprawnień, aby samodzielnie mógł przeprowadzić na nas takie badanie. Jednak jeżeli spowodujemy u niego ewentualne podejrzenie w kwestii osiągnięcia przez nas stanu pod wpływem alkoholu może wezwać odpowiednie służby które przeprowadzą na nas takie badanie urządzeniem zwanym alkomatem. Alkomaty są to niewielkie urządzenia, wykrywające u nas alkohol na podstawie wydychanego powietrza. Alkomaty są dobrze skalibrowane, a przede wszystkim posiadają gwarancję jakości, która znikąd się nie bierze, dlatego nie mamy na co liczyć na pomyłkę dzięki czemu mogłoby się nam upiec. Warto odwiedzić alkopatrol.pl, który oferuje alkomaty najlepszych producentów. Znajdziemy tam szeroki wybór o różniących się od siebie sposobach obsługi. Każdy znajdzie coś dla siebie, nie zależnie czy poszukujemy urządzenia o statusie służbowym czy chcemy kupić prywatnie. Jeżeli spożywamy alkohol w pracy to czy możemy liczyć na złagodzenie kary? W takim wypadku wszystko zależy od naszego zleceniodawcy, czy pójdzie nam na rękę przy postąpi tak jak powinien. Przecież nie chodzi tutaj tylko o spożywanie alkoholu w miejscu pracy. Będąc pod wpływem zagrażamy nie tylko sobie ale również osobą znajdujących się obok nas. Jest to łamanie zasad regulaminu bezpieczeństwa i higieny pracy. Dlatego nasz pracodawca będzie miał wybór jak postąpić w takiej sytuacji. Po pierwsze będzie mógł zwolnić nas dyscyplinarnie i będzie to największy wymiar kary, może również nałożyć na nas karę w wysokości wyznaczonej kwoty pieniężnej. Jeżeli badanie wykaże wynik pozytywny nie będziemy możliwa w żaden sposób obrona czy odwołanie od zwolnienia nas z pracy.

Każdemu zdarza się od czasu do czasu wypić w weekend, a przecież w poniedziałek trzeba pójść do pracy, dlatego nawet dla własnego spokoju warto zakupić dobrej firmy alkomat, którym możemy szybko i skutecznie przeprowadzić takie badanie we własnym domu. Urządzenia te mogą nam służyć przez na prawdę długi czas, ponad to nie są zbyt drogie, koszt pojedynczego najzwyklejszego alkomatu zaczyna się od kilkuset złotych.