Kto jest patronem ministrantów i opiekuje się nimi?

Ministranci muszą posiadać odpowiednią wiedzę oraz przygotowanie do swojej roli. Dotyczy to również wiedzy na temat ich patronów. Warto więc dowiedzieć się, kim dokładnie jest patron ministrantów i sprawuje nad nimi duchową opiekę. Najważniejsze informacje na ten temat możesz znaleźć już teraz w naszym artykule!

Kim dokładnie jest patron ministrantów?

Patronami w Kościele są osoby święte lub błogosławione, które zajmują się opieką nad wierzącymi. Zaliczani są do nich również patroni ministrantów. Ministranci mogą zwrócić się do swojego patrona, gdy potrzebują wsparcia duchowego, chcą podziękować, poprosić o coś. Wówczas za jego pośrednictwem zwracają się do Boga.

Nie każdy wie o tym, że nie istnieje tylko jeden patron ministrantów, natomiast jest ich aż pięciu. Są to patroni pochodzący z różnych krajów, przy czym jeden wywodzi się również z Polski i w naszym kraju to on najczęściej kojarzony jest z opieką nad ministrantami.

Pięciu patronów ministrantów

Opiekę nad ministrantami roztacza kilku patronów. Wobec tego, jacy są patroni ministrantów?

  1. św. Stanisław Kostka SJ
  2. św. Alojzy Gonzaga SJ
  3. św. Dominik Savio
  4. św. Jan Berchmans SJ
  5. św. Tarsycjusz

Najczęściej za patrona ministrantów w Polsce uznaje się św. Stanisława Kostkę, który również jest patronem dzieci i młodzieży. Był on jezuitą, który przez całe swoje życie związany był z Kościołem.

Z kolei najstarszym patronem ministrantów jest św. Tarsycjusz, który jest męczennikiem kościoła i żył w czasach cesarstwa rzymskiego.

Patroni ministrantów jak św. Alojzy Gonzaga SJ oraz św. Dominik Savio wywodzili się z Włoch, natomiast św. Jan Berchmans SJ jest świętym z Holandii.

Więcej informacji na temat sylwetek powyższych świętych, patronów ministrantów można uzyskać w internecie już teraz.

Serwisy dla ministrantów – zgłębiaj swoją wiedzę i wiarę!

Jeszcze więcej informacji dotyczących patronów ministrantów oraz porady, modlitwy dla ministrantów można znaleźć już teraz w internecie.

W serwisach internetowych skierowanych do ministrantów można łatwo i szybko uzyskać wartościową wiedzę, między innymi dowiedzieć się, jaki jest herb ministrantów, który określany jest też jako symbol albo logo ministrantów, można sprawdzić, jaki jest strój ministranta, czym dokładnie się on zajmuje.

Gdy zatem chcesz zostać ministrantem albo już teraz nim jesteś i poszukujesz dodatkowych informacji, które będą pomocne podczas Twojej posługi, wiele pomocnych i praktycznych artykułów, wskazówek i porad możesz znaleźć już teraz online w serwisach przeznaczonych właśnie dla ministrantów.