Pasja i zawód w jednym - finał HO-GA-TUR w ZSP Krynica-Zdrój
W sercu branży hotelarsko-gastronomiczno-turystycznej, ZSP w Krynicy-Zdroju stało się areną finału HO-GA-TUR, gdzie pasja spotkała się z profesjonalizmem. Wydarzenie to, będące kulminacją tygodniowych obchodów, zgromadziło ekspertów i entuzjastów sektora, oferując mieszkańcom i gościom niezapomniane doświadczenia kulinarne oraz wiedzę z zakresu turystyki i hotelarstwa.
  1. Zakończenie festiwalu HO-GA-TUR z udziałem znaczących postaci z branży.
  2. Pokazy kulinarne i barmańskie, podkreślające umiejętności i pasje uczestników.
  3. Podpisanie umów patronackich z lokalnymi przedsiębiorstwami hotelarskimi.
  4. Tradycyjny konkurs "Stół Wielkanocny" i inne atrakcje przygotowane przez uczniów.

Impreza, która odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju, przyciągnęła nie tylko przedstawicieli lokalnego biznesu hotelarskiego i gastronomicznego, ale także szacownych gości, wśród których znaleźli się Antoni Koszyk, wicestarosta Powiatu Nowosądeckiego oraz Stanisław Sułkowski, radny powiatowy. Nie lada gratką okazały się również pokazy mistrzów kuchni i barmanów, które nie tylko zachwyciły zgromadzonych, ale także przekazały cenne wskazówki z zakresu sztuki kulinarnej i barmańskiej.

"Miło było nam gościć przedstawicieli hoteli, z którymi na co dzień współpracujemy" - mówi dyrektor szkoły, Maria Aleksander-Pisz, podkreślając wagę współpracy i wymiany doświadczeń między szkołą a lokalnym biznesem.

Wydarzenie było także okazją do podpisania umów patronackich z Hotelem Mercure Resort & Spa oraz Chmpion Bartender Quality, co zapowiada dalsze owocne współprace. Uczestnicy mieli okazję podziwiać umiejętności uczniów technikum hotelarskiego i gastronomicznego, którzy przygotowali zawodowe pokazy, w tym obsługę synchroniczną czy flambirowanie, a także wzięli udział w konkursach i warsztatach.

Organizatorzy i uczestnicy wydarzenia podkreślali, że HO-GA-TUR to nie tylko okazja do świętowania sukcesów i zdobywania nowych umiejętności, ale również moment, w którym można podziękować wszystkim, którzy na co dzień przyczyniają się do rozwoju branży hotelarsko-gastronomiczno-turystycznej. Specjalne podziękowania skierowano w stronę nauczycieli i uczniów ZSP w Krynicy-Zdroju, którzy swoim zaangażowaniem i pasją sprawili, że finał HO-GA-TUR na długo pozostanie w pamięci jego uczestników.


Wg inf z: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu