Bezpłatne szczepienia przeciw HPV dla dziewcząt w Nowym Sączu
Województwo Małopolskie oraz Miasto Nowy Sącz oferują darmowe szczepienia przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) dla dziewcząt. Program skierowany jest do dziewcząt urodzonych w latach 2005-2009, które nie zakończyły pełnego cyklu szczepień w 2023 roku.
  1. Szczepienia dostępne od 14 czerwca do 1 grudnia lub do wyczerpania zapasów.
  2. Kwalifikacja lekarska oraz zgoda rodziców wymagane.
  3. Szczepienia odbywają się w siedzibie Straży Miejskiej, ul. Lwowska 71.
  4. Zapisy telefoniczne od poniedziałku do piątku w godz. 10-18.

Darmowe szczepienia przeciwko wirusowi HPV są dostępne dla dziewcząt zamieszkałych w Nowym Sączu. Program ten jest finansowany przez Województwo Małopolskie oraz Miasto Nowy Sącz, a jego celem jest zapobieganie chorobom nowotworowym wywołanym przez HPV.

Szczepienia będą realizowane od 14 czerwca do 1 grudnia lub do wyczerpania zapasów szczepionek. Szczepionka dziewięciowalentna chroni przed 9 typami wirusa HPV, co skutecznie zapobiega rozwojowi nowotworów związanych z tym wirusem. Program jest przeznaczony dla dziewcząt urodzonych w latach 2005-2009, które rozpoczęły szczepienie w 2023 roku, ale nie zakończyły cyklu szczepień podstawowych.

Szczepienia oraz kwalifikacja lekarska będą odbywać się w siedzibie Komendy Straży Miejskiej w Nowym Sączu przy ul. Lwowskiej 71. Wizyty będą umawiane indywidualnie przez podmiot leczniczy KRYMED Sp. z o.o., a odbywać się będą w piątki, soboty i niedziele. Aby przystąpić do szczepienia, konieczna jest obecność rodzica lub opiekuna prawnego oraz książeczka zdrowia dziecka.

Każde szczepienie wymaga ostatecznej kwalifikacji przez lekarza, a osoba szczepiona nie powinna być w trakcie ostrej infekcji z gorączką lub zaostrzenia choroby przewlekłej. Szczepienia przeciwko HPV nie wymagają specjalnego przygotowania.

Zapisy odbywają się telefonicznie pod numerami: 573 860 153, 798 002 465, oraz (18) 333 50 15, od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00. Dodatkowe informacje można uzyskać kontaktując się z odpowiednimi jednostkami organizującymi akcję szczepień.

Nie przegap tej okazji, aby chronić zdrowie swoich dzieci i zapobiegać poważnym chorobom. Szczepienia przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego to inwestycja w przyszłość młodych dziewcząt, które mogą uniknąć niebezpiecznych powikłań zdrowotnych w przyszłości.


Urząd Miasta