Quad uderzył w drzewo w Czerńcu - jedna osoba w szpitalu
W miniony czwartek doszło do groźnego wypadku w miejscowości Czerniec. Pojazd typu quad zderzył się z przydrożnym drzewem, co spowodowało konieczność interwencji służb ratunkowych. W wyniku zdarzenia jedna osoba została ranna i przewieziona do szpitala.

Wypadek quada w Czerńcu: szczegóły zdarzenia

29 czerwca o godzinie 20:21 straż pożarna z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Nowym Sączu oraz Ochotnicza Straż Pożarna Czerniec zostały wezwane do wypadku w miejscowości Czerniec. Na miejscu okazało się, że quad, którym podróżowały dwie osoby, uderzył w przydrożne drzewo. Pojazd znajdował się na poboczu drogi, a jego stan wskazywał na poważne uszkodzenia.

Interwencja służb ratunkowych i zabezpieczenie miejsca zdarzenia

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, strażacy natychmiast przystąpili do działań ratunkowych. Ich głównym zadaniem było zabezpieczenie miejsca wypadku, aby zapobiec ewentualnym dalszym zagrożeniom. Zabezpieczono quad poprzez odpięcie akumulatora oraz podłożenie klinów pod koła, co miało na celu unieruchomienie pojazdu i zapobieżenie jego dalszemu przemieszczaniu się.

Pomoc medyczna i dalsze kroki

Jedna z osób podróżujących quadem została ranna i była pod opieką ratowników medycznych z pogotowia ratunkowego. Po wstępnym zaopatrzeniu na miejscu zdarzenia, poszkodowany został przewieziony do szpitala w celu dalszej diagnostyki i leczenia. Druga osoba, mimo uczestnictwa w wypadku, nie uskarżała się na żadne dolegliwości.

Działania policji i zakończenie akcji

Na miejscu zdarzenia pozostał zastęp OSP Czerniec, który współpracował z policją w celu przeprowadzenia niezbędnych czynności dochodzeniowych. Po zakończeniu tych działań strażacy powrócili do bazy, kończąc tym samym akcję ratunkową, która trwała ponad godzinę.

Wypadki z udziałem quadów mogą mieć poważne konsekwencje, dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się tymi pojazdami. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od nas samych.


Wg inf z: PSP w Nowym Sączu