Wypożyczalnia sprzętu budowlanego – sprawdź czym wyróżniają się te najlepsze w Polsce

Wynajem urządzeń budowlanych to – wbrew pozorom – bardzo angażujący i wymagający proces. Bardzo łatwo tu o pomyłkę, która może zaważyć na dowiezieniu dużego zlecenia w terminie. Nie opłaca się zdawać na przypadek – lepiej od razu wybrać godną zaufania, sprawdzoną firmę, która oferuje solidne, najwyższej jakości narzędzia i maszyny.

Wypożyczalnia narzędzi? Nie tylko! Zawodowcy oferują o wiele więcej

Pamiętaj, że najlepsze firmy świadczące usługi w tym segmencie rynku oferują o wiele więcej niż elektronarzędzia, jak wiertarki czy szlifierki. Bez chwili zawahania się można stwierdzić, że w tych przedsiębiorstwach wynajmiesz zarówno betoniarkę, jak i potężną koparkę lub zwyżkę, której waga może przekraczać nawet kilka ton!

Po czym poznać dobrą firmę, która świadczy wynajem urządzeń budowlanych? Kluczem do sukcesu jest oferta. Liderzy z pewnością pozwolą Ci wypożyczyć:

 • zagęszczarki,
 • koparki,
 • odkurzacze przemysłowe,
 • zamiatarki,
 • zwyżki,
 • generatory prądu,
 • nagrzewnice,
 • wozidła,
 • myjki ciśnieniowe,
 • odkurzacze przemysłowe,
 • zamiatarki.

Oczywiście nie jest to pełna lista, jednak dobrze obrazuje ona, o jak szerokim asortymencie mowa. Przykładem takiej wysoko ocenianej firmy jest wypożyczalnia maszyn budowlanych jest Drial.pl.

Nie tylko ilość, ale i jakość!

Mimo tego, że imponujący park maszynowy jest bardzo ważny, to nie jest to jedyny wyznacznik, na który musisz patrzeć. Równie ważny, a może nawet ważniejszy, jest stan techniczny urządzeń. Muszą być one serwisowane przez fachowców – dzięki temu masz pewność, że podczas pracy unikniesz awarii i związanych z nimi problemów z terminami.

Najlepsze firmy, jak Drial.pl zabezpieczają swoich klientów na dwóch płaszczyznach. Z jednej strony dbają o park maszynowy, a z drugiej – gdyby jednak doszło do usterki – wysyłają w zamian maszynę o takich samych lub podobnych parametrach technicznych. To ogromny atut.

Taki dodatkowy bufor bezpieczeństwa szczególnie docenią podwykonawcy oraz niewielkie, zatrudniających kilka-kilkanaście osób firmy budowlane, które wygrały np. przetarg, gdzie terminarz jest bardzo napięty. Z drugiej strony skorzystają też osoby prywatne, które chcą wykonać remont na urlopie i również mają napięty kalendarz.

Jakość można rozpatrywać na jeszcze jednej płaszczyźnie: dostępności maszyn budowlanych. Idealnie byłoby, gdyby firma miała swoje przedstawicielstwa w całym kraju lub np. w wybranych regionach. Znacznie ułatwia to cały proces, przyspiesza go, a także stwarza możliwość, by podjechać i zapoznać się z parkiem maszynowym na żywo. Tutaj również warto docenić Drial.pl. W tej chwili przedsiębiorstwo ma już kilkanaście punktów w całej Polsce.

Wynajem maszyn – dobry sposób, by zaoszczędzić

Prosta kalkulacja nie pozostawia złudzeń – jeśli chcesz wykonać zlecenie szybko, ale nie masz środków, by kupić np. zwyżkę czy wozidło budowlane, to wypożyczalnia będzie doskonałym wyborem. Za ułamek rynkowej ceny zyskasz dostęp do narzędzi, których potrzebujesz.

To także świetna okazja, by zaoszczędzić dla wszystkich tych, którzy duże inwestycje lub roboty budowlane wykonują sporadycznie, raz na jakiś czas i nie jest to główny profil ich działalności. Nie trzeba wydawać ponad 200 tysięcy na podnośnik JGL, by móc z niego korzystać. To proste i skuteczne rozwiązanie zarówno w biznesie, jak i u osób prywatnych.