KOMPLEX-BUD wesprze uczniów z Łącka. W grze są staże i wejście do zawodu

FOT. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu
W Łącku szkoła zawodowa zyskuje partnera, który ma dołożyć do nauki coś znacznie cenniejszego niż sam podpis na umowie. Firma Budowlano-Handlowa „KOMPLEX-BUD” obejmie patronatem klasy technika budownictwa w Zespole Szkół im. św. Kingi. Dokument podpisali dyrektor Sabina Garwol i właściciel firmy Łukasz Wójcik. W centrum tego porozumienia są umiejętności, które mają przydać się już przy pierwszej pracy, a nie dopiero po odebraniu świadectwa.
- Szkoła i firma chcą skrócić drogę od lekcji do budowy
- Staże praktyki i materiały mają wypełnić lukę między teorią a doświadczeniem
Szkoła i firma chcą skrócić drogę od lekcji do budowy
Porozumienie ma wzmocnić praktyczne kształcenie uczniów, którzy przygotowują się do zawodu związanego z budownictwem. To właśnie ten etap nauki zwykle decyduje o tym, czy młody człowiek po szkole potrafi odnaleźć się w realiach rynku pracy, czy zostaje z samą teorią.
Współpraca z firmą z branży daje szkole coś bardzo konkretnego – kontakt z codziennością budowy, technologiami i wymaganiami, których nie da się w pełni opisać podręcznikiem. Dla uczniów oznacza to szybsze wejście w zawód i większą pewność, że zdobywane umiejętności nie będą oderwane od rzeczywistych potrzeb pracodawców.
Staże praktyki i materiały mają wypełnić lukę między teorią a doświadczeniem
Zgodnie z zapowiedziami patron ma współorganizować kilka form wsparcia, które mają przełożyć szkolną naukę na konkretne doświadczenie:
- staże uczniowskie,
- praktyki zawodowe,
- wycieczki zawodowe,
- materiały dydaktyczne potrzebne w pracy z uczniami.
To zestaw działań, który dla młodych ludzi może okazać się równie ważny jak same zajęcia w klasie. Bezpośredni kontakt z branżą daje szansę sprawdzić się w terenie, zobaczyć tempo pracy i poznać standardy, jakich oczekuje rynek.
Dla uczniów technikum budowlanego z Łącka taki patronat może być więc czymś więcej niż szkolnym dodatkiem. To realna droga do zdobycia doświadczenia jeszcze przed wejściem na rynek pracy – spokojniejsza, lepiej osadzona w praktyce i bliższa temu, czego naprawdę oczekują pracodawcy.
na podstawie: Powiat.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Bibliotekarze z powiatu odebrali nagrody. W Starym Sączu padły mocne słowa

KOMPLEX-BUD wesprze uczniów z Łącka. W grze są staże i wejście do zawodu

Sadzonki za baterie na rynku. Ekologiczna akcja zwróciła uwagę sądeczan

Pod Sądecką Pietą oddano hołd ofiarom wojny. Padły liczby, które wciąż porażają

W sądeckiej SP 18 policjant uczył, jak kibicować bez agresji

Tydzień bibliotek w Starym Sączu zaczyna się od spotkań i książkowych odkryć

Burze mogą szybko podnieść wodę. Alert dla mniejszych rzek

Winda w SOKOLE stanęła - sprawdź, zanim ruszysz na piętra

Kultura Lachów w Nowym Sączu nabiera kształtu przed ważnym wpisem

Wawrzka uczciła 3 Maja z orkiestrą, sztandarami i szkolnym przedstawieniem

Wymiana rur na Jagiellońskiej. Kierowców czekają nocne objazdy

Perfumy zamiast paragonu - policja zatrzymała dwóch mężczyzn w Starym Sączu

Sądecka etnografka z najważniejszą nagrodą dla strażników kultury ludowej

