135 osób wzięło udział w XXVII Otwartych Powiatowych Zawodach Strzeleckich, rozegranych na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Nowym Sączu.

Rywalizowali tam zawodnicy z Barcic, Gorlic, Starego i Nowego Sącza, Limanowej i Ptaszkowej.

W strzelaniu z karabinka pneumatycznego w kategorii klas 1-6 szkół podstawowych pierwsze miejsce wywalczyła Nikola Cisowska (86 pkt.). Dwa kolejne miejsca zdobyli Jakub Sarnik (85 pkt.) i Joanna Baziak (82 pkt.). W grupie starszych dzieci (klasy 7-8 i 3 gimnazjum) najcelniejszym okiem wykazała się Kinga Młynarczyk (90 pkt.). Drugie miejsce zdobyła Urszula Chlipała (87 pkt.), trzecie Jakub Młynarczyk (85 pkt.).

W kategorii szkół średnich na podium stanęli Jakub Rzeszowski (90 pkt.), Dominik Wojak (87 pkt.) i Daria Kokot (84 pkt.).

Wśród dorosłych kobiet najlepsza w strzelaniu z karabinka pneumatycznego okazała się Magdalena Chochorowska (88 pkt.). Dwa kolejne miejsca zdobyły Beata Frączek (85 pkt.) i Anna Kasperska (78 pkt.).

W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce wywalczył Adam Baran (90 pkt.), drugie Sławomi Turek (88 pkt.), a trzecie Wojciech Fałowski (87 pkt.).

Natomiast w strzelaniu z karabinka sportowego Toz 14-10 i Kpn – 5 biathlon punktacja przedstawia się następująco:

Kobiety: Magdalena Chochorowska (98 pkt.), Beata Frączek (86 pkt.) i Maria Gawron (80 pkt.).

Mężczyźni: Wiesław Ćwiklik (98 pkt.), Jakub Firlej (97 pkt.) i Grzegorz Kądziołka (90 pkt.).

Najlepszymi strzelcami zawodów dwuboju wśród kobiet zostały Magdalena Chochorowska i Beata Frączek, a wśród mężczyzn Krzysztof Firlej i Grzegorz Kądziołka. Najmłodszą uczestniczką zawodów była Natalia Brach, uczennica klasy 1 szkoły podstawowej.

Nagrody i puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu wręczył zwycięzcom Ryszard Wąsowicz – kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.