Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Sącz

Nadprogramowe wydatki często zdarzają się niespodziewanie, nie zawsze mamy środki, aby pokryć je gotówką. Mało Polaków posiada oszczędności, dlatego w takich sytuacjach większość z nich decyduje się na wzięcie pożyczki gotówkowej. Taka zapomoga może być przeznaczona na dowolny cel, nie ważne, czy chcemy wymienić samochód, sprzęt AGD na nowy, czy po prostu wykupić wymarzoną wycieczkę zagraniczną dla całej rodziny.

Pożyczka nie tylko w banku

Chociaż banki specjalizują się w udzielaniu kredytów konsumenckich, to nie każdy zainteresowany korzysta z ich oferty. Nie jest to spowodowane brakiem zaufania do tego typu instytucji, ale raczej małą dostępnością pożyczek tego typu. W dzisiejszych czasach banki coraz bardziej zwiększają wymagania w stosunku do swoich potencjalnych kredytobiorców, dlatego otrzymanie pomocy w takim miejscu nie jest dla każdego. przede wszystkim na kredyt nie mogą liczyć osoby, które nie mają stałego zatrudnienia z tytułu umowy o pracę. Poza tym banki przed udzieleniem pożyczki dokładnie sprawdzają kandydata w BIK, przez co osoby zadłużone nie są przez nich respektowane. Na szczęście nie tylko banki mogą nam pomóc w zdobyciu gotówki, w Polsce dostępne są też parabanki, oferujące pożyczki krótkoterminowe. W takim miejscu praktycznie każdy klient jest mile widziany, nie trzeba mieć umowy o prace, nieskalanej historii kredytowej oraz spłaconych wszystkich długów.

Formalności ograniczone do minimum

Ze względu na to, że instytucji pozabankowych działa w Polsce stosunkowo dużo, to przed wybraniem jednej z nich warto przyjrzeć się dokładnie konkurencji. Z pomocą przychodzą internetowe zestawienia parabanków, które promują najciekawsze oferty. Należy jednak uważać na rankingi tworzone przez same parabanki, których w sieci jest sporo. takie zestawienia nie są w ogóle rzetelne, bowiem promowane są własne produkty. Na szczęście wielu użytkowników prywatnych tworzy też takie zestawienia, bazując na własnych doświadczeniach. Po wytypowaniu najciekawszej oferty, pozostaje nam tylko złożyć wniosek o pożyczkę. Najprostszym sposobem będzie odwiedzenie strony internetowej parabanku i zrobienie tego za jej pośrednictwem. Po wysłaniu wniosku trzeba poczekać zaledwie kwadrans na odpowiedź z centrali. Wnioski można też składać drogą telefoniczną, na infolinii parabanku, lub bezpośrednio w oddziale. Kiedy już otrzymamy pozytywną odpowiedź i tak musimy się wybrać do najbliższej placówki parabanku, w celu podpisania umowy. Będziemy tam poproszeni o przedstawienie ważnego dowodu osobistego, w celu potwierdzenia tożsamości. Pracownik oddziału przygotuje dla nas umowę oraz omówi jej ogólne zagadnienia. Przed podpisaniem należy dokładnie się z nią zapoznać.

Przeważnie pożyczki krótkoterminowe mają stosunkowo wysokie oprocentowanie, dlatego ubiegając się o pomoc, powinniśmy wnioskować o kwotę, którą będziemy w stanie realnie spłacić. W przypadku, kiedy nie dokonamy tego w terminie, narazimy się na wysokie kary, które jeszcze bardziej nadszarpną nasz domowy budżet.

Informacje dodatkowe

Wybierz ofertę chwilówki - wejdź na stronę https://centrumpozyczek24h.pl/ i dowiedz się więcej.

Pożyczki krótkoterminowe - czy warto?