Policja Nowy Sącz: Wizyta uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w sądeckiej jednostce Policji
4 kwietnia br. Komendę Miejską Policji w Nowym Sączu odwiedzili uczniowie wraz z opiekunami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Nowym Sączu. Młodzież spotkała się z Komendantem Miejskim Policji w Nowym Sączu insp. Jarosławem Tokarczykiem oraz jego zastępcami nadkom. Tomaszem Florkiem i podinsp. Adamem Bukańskim.
Nasi goście zwiedzali pomieszczenia budynku komendy oraz mogli przyglądnąć się pracy funkcjonariuszy. Spotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania jednostki oraz omówienia roli i zadań Policji. Podczas wizyty, młodzież mogła obejrzeć część pomieszczeń, w których na co dzień funkcjonariusze wykonują swoją pracę, a nie są one ogólnodostępne. Uczniowie mogli poczuć się wyjątkowo, ponieważ zobaczyli także gabinet Komendanta Miejskiego Policji oraz mieli okazję zasiąść w jego fotelu. Młodzież aktywnie uczestniczyła w dyskusji i z zainteresowaniem przyglądała się metodom pracy policjantów zaprezentowanym m.in. przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego, a także Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej jednostki.
Uczniowie zobaczyli m.in. strzelnicę, gdzie policjanci ćwiczą swoje umiejętności strzeleckie, poznali tajniki pracy technika kryminalistyki, a także mieli okazję obejrzeć pojazdy służbowe i motocykle naszej jednostki. Tradycyjnie odwiedzili serce naszej komendy, jakim jest stanowisko kierowania. Na koniec nasi goście mieli również spotkanie z przewodnikiem psa służbowego oraz jego czworonożnym podopiecznym, spotkanie to wywarło na młodzieży ogromne wrażenie.
Młodzież wyszła z komendy z uśmiechem na twarzy i drobnymi upominkami.
Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu, nowy-sacz.policja.gov.pl/, nowy-sacz.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/wizyta-uczniow-ze-specjalnego-osrodka-szkolno-wychowawczego-w-sadeckiej-jednostce
Ostatnie Artykuły

Wzgórze zamkowe w Nowym Sączu szykuje się na powrót. Padł termin 2029

Wakacyjne półkolonie w Grybowie. MCKCiE stawia na ruch i kreatywne zajęcia

„Drugie życie” w Kinie SOKÓŁ - film, który rozjaśnia czerwcowe południe

Backrooms w Kinie SOKÓŁ - seans, który zamienia piwnicę w pułapkę

Filmoteka Małopolska rozdaje karty - 37 projektów dostało wsparcie

Owce, kryminały i kino dla dojrzałych widzów w SOKOLE mają swój własny rytm

Pawlikowski wchodzi na ekran Sokoła, a DKF KOT podkręca napięcie

Rodzinny piknik w Grybowie połączy zabawę z profilaktyką

Na festiwalu nauki w Nowym Sączu policjanci zaskoczyli pokazem kryminalistyki

W Tyliczu dzieci oglądały radiowóz - policjant dał ważną lekcję przed wakacjami

Domowa przemoc trwała ponad dwa lata - 33-latek z Nowego Sącza trafił do aresztu

Muzyka i taniec przejęły nowosądecki rynek - tak powstaje niespodzianka MOK

„Człowiek z marmuru” wraca do Nowego Sącza i znów kłuje w sumienie

Anna Mlekodaj odebrała w Krakowie nagrodę ważną dla całego regionu
Przydatne dane teleadresowe
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nowym Sączu - kontakt, specjaliści i rejestracja
- Parafia św. Kazimierza w Nowym Sączu - kontakt, historia, msze
- Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu - kontakt, zgłaszanie awarii, zajęcie pasa drogowego
- Oddział Celny w Nowym Sączu - kontakt, godziny i zakres działań
- Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Krakowie - Delegatura w Nowym Sączu - kontakt, godziny, zgłoszenia
- Parafia NMP Częstochowskiej w Nowym Sączu-Zabełczu - msze, kancelaria, kontakt
