UM Nowy Sącz: Posłowie debatowali w Nowym Sączu o czystym powietrzu
Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego
8 maja 2019 w Nowym Sączu odbyło się wyjazdowe posiedzenie Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Posłowie zwiedzili Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu oraz wysłuchali Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla, który zrelacjonował działania podejmowane w celu poprawy powietrza w mieście oraz Kotlinie Sądeckiej.
W obradach Komisji uczestniczyli: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska Sławomir Mazurek, zastępca głównego inspektora ochrony środowiska. Marek Surmacz i wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Artur Michalski. Na spotkaniu obecni byli także włodarze sądeckich miast i gmin.
Obrady prowadziła posłanka Anna Paluch, która jest zastępcą przewodniczącego Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.
Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz Prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu Paweł Kupczak przedstawili posłom informację na temat działań, zapewniających poprawę jakości powietrza w Nowym Sączu oraz Kotlinie Sądeckiej.
Prezydent mówił między innymi o podpisanym w kwietniu, przez włodarzy sądeckich miast i gmin, Akcie Czystego Powietrza dla Sądecczyzny, a także o sprzedaży błękitnego węgla czy o prowadzonej edukacji dzieci i młodzieży.
- _Nowy Sącz stoi przed wielkimi wyzwaniami. Jesteśmy w czołówce Polski, jeśli chodzi o zanieczyszczenie powietrza, więc musimy z tym podjąć drastyczną walkę. Będzie potrzeba wsparcia dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu. Swoimi działaniami wpisujemy się też w rządowy program Czyste Powietrze” _ mówił w czasie posiedzenia komisji prezydent Handzel, który na koniec podziękował posłankom i posłom za zainteresowaniem Nowym Sączem oraz działaniami, jakie miasto podejmuje na rzecz poprawy powietrza.
Sejmowa Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa prowadziła już posiedzenia wyjazdowe na temat czystego powietrza w Rabce oraz Zakopanem.
Autor: Biuro Prasowe UM Dodano: 2019-05-08 16:04:26
Urząd Miasta Nowego Sącza, nowysacz.pl/, nowysacz.pl/komunikaty-biura-prasowego/21041
Ostatnie Artykuły

W Czaczowie otwarto nową remizę. Druhowie dostali też wóz bojowy

Spotkanie Małgorzat wraca do ratusza. Wystąpi Kordian

Jana Frajkorová pokazuje, jak koronka wychodzi poza płaski wzór

Rowerem do przyjaciół. Schwerte przypomniało o sile partnerstwa

Wakacyjne półkolonie w MOK rozkręciły lato. Dzieci wróciły z pomysłami i dyplomami

TERRA LUCIDA w Nowym Sączu - malarstwo z Rumunii wchodzi do gry

Folklor zjechał do Nowego Sącza. Karpaty mówiły jednym głosem

LEGO® wypada z pierwszego turnusu LATO ART. Są zwroty i zostają kolejne zajęcia

Mammobus wraca do Grybowa. Na badanie można wejść bez skierowania

Batuta w rękach dzieci. Nowy Sącz zamknął muzyczny cykl z rozmachem

Grybów z jednogłośnym absolutorium. Padł też rekord budżetowy

Pająki z całego świata w Grybowie. Wystawa tylko do 5 lipca

Strzelanie i historia w jednym - turniej wraca do Nowego Sącza

Radni nie chcą likwidacji domu dzieci w Piwnicznej po remoncie za 9 mln zł
Przydatne dane teleadresowe
- WIOŚ Kraków Delegatura w Nowym Sączu - kontakt, zgłaszanie zanieczyszczeń, zaświadczenia
- Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu - kontakt, godziny, bilety, dojazd
- Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu - kontakt, zgłaszanie awarii, zajęcie pasa drogowego
- Mała Galeria w Nowym Sączu - kontakt, godziny, warsztaty i oferta dla dzieci
- Parafia św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu - msze, kancelaria, sakramenty
- Oddział Celny w Nowym Sączu - kontakt, godziny i zakres działań
