Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Sącz

Kiedy wykonujemy oprysk rzepaku przeciwko chwastom?

Uprawy rzepaku ozimego są narażone na uporczywe chwasty, które mogą wkraść się w okresie jesiennym i zaburzyć cały proces wegetacyjny. W związku z tym, już w porze jesiennej należy zadbać o stanowisku rzepaku, stosując odpowiednie herbicydy. Dzięki temu, sadzonki rzepaku bezpiecznie przezimują i uzyskają szybsze tempo wzrostu na wiosnę.

Jak wybrać odpowiedni preparat przeciwko chwastom?

Przede wszystkim powinniśmy skupić się na poszukiwaniu herbicydów dedykowanych uprawom rzepaku. Mamy większą pewność, że taka ochrona rzepaku jest w stu procentach bezpieczne i stworzona z myślą o chwastach oraz roślinach inwazyjnych, które najczęściej występują przy uprawach tej rośliny. Wyróżniamy herbicydy przeciwko roślinom jednoliściennym oraz dwuliściennym.

Jaka jest optymalna pora na przeprowadzenie oprysku?

Szczególnie istotny jest jesienny oprysk w terminie do trzech dni od momentu zasiewu rzepaku. Stosujemy herbicydy doglebowe i dolistne, które mają za zadanie wyeliminować ryzyko pojawienia się chwastów na czas uprawy. Herbicydy w razie potrzeby stosujemy również w okresie wiosennym. Wówczas, uprawy są narażone na inne gatunki roślin inwazyjnych.

Gdzie kupić specjalistyczne herbicydy do rzepaku?

Najlepszym sposobem będzie zakup preparatu przez Internet. W sklepach online znajdziemy znacznie szerszy wybór produktów dostosowanych do konkretnych potrzeb klientów. Możesz tu wybrać herbicydy dedykowane opryskom jesiennym oraz wiosennym. Bardzo popularne są preparaty, które można zastosować wraz z wybranymi nawozami mineralnymi.