W miniony weekend w Podrzeczu odbyła się uroczystość nadania sztandaru tamtejszej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej. W spotkaniu wzięli udział m.in.: wicewojewoda małopolski Józef Leśniak, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec oraz radni powiatowi: Joanna Szewczyk-Kubacka i Krzysztof Bodziony.

- Z okazji poświęcenia i nadania sztandaru Ochotniczej Straży Pożarnej w Podrzeczu składam wszystkim druhom serdeczne gratulacje, wyrazy podziękowania oraz uznania za wypełnianie strażackich powinności - mówił Roman Potoniec, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego, który podczas spotkania reprezentował również starostę nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego. - Wasze oddanie i służba zasługują na najwyższy szacunek. Życzę, aby działalność w strażackich szeregach była źródłem satysfakcji i spełnienia aspiracji życiowych. Niech Święty Florian ma Was zawsze w swojej opiece i nieustannie strzeże od wszelkich zagrożeń, a dobre zdrowie i wszelka pomyślność niech wspierają Wasze poczynania osobiste, zawodowe i społeczne.

Uroczystego przekazania sztandaru strażakom ochotnikom dokonał st. bryg. Paweł Motyka - zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu.