Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Sącz

Alkomat do hotelu. Czy warto zainwestować?

Jazda pod wpływem alkoholu jest surowo zabroniona, nieodpowiedzialna i niebezpieczna. Pijany kierowca stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników drogi. Mimo to wciąż wiele osób prowadzi samochód pod wpływem alkoholu. Na szczęście coraz większa świadomość społeczeństwa sprawia, że sporo ludzi reaguje na takie sytuacje.

Dużą popularnością cieszą się również alkomaty, które pozwalają szybko i łatwo wykonać test na trzeźwość, co może być bardzo przydatne podczas różnego rodzaju imprez okolicznościowych. Z tego powodu coraz więcej managerów hotelów zastanawia się, czy warto do hotelu kupić alkomat?

Zakup alkomatu do hotelu – czy warto?

Każda dodatkowa usługa i udogodnienie dla gości jest zawsze mile widziane i pozytywnie wpływa na ogólną opinię o hotelu, która może skutkować poleceniami. Dotyczy to szczególnie hoteli, które organizują imprezy okolicznościowe, zjazdy integracyjne, czy delegacje, a więc ma w dużej mierze do czynienia z gośćmi pod wpływem alkoholu. Dla takich hoteli posiadanie alkomatu od profesjonalnego sklepu alkopatrol.pl w recepcji może być dodatkową zaletą. Informację o alkomacie warto podać na stronie internetowej oraz w pokojach hotelowych, w restauracji, czy właśnie w recepcji.

Najważniejsze zasady udostępniania alkomatu

Hotel, który udostępnia gościom alkomat powinien pamiętać o kilku zasadach, aby przeprowadzane badania były wiarygodne. Przede wszystkim należy dbać o okresową kalibrację alkomatu, aby wskazywał on prawidłowe wyniki. Niezbędne jest również prawidłowe przechowywanie alkomatu, który powinien być trzymany w miejscu chłodnym, ciemnym i suchym. Niezbędne jest również zapoznanie się z instrukcją obsługi urządzenia przez wszystkich pracowników, którzy będą go udostępniać gościom. Dzięki temu będą w stanie oni prawidłowo poinstruować osoby, które chcą przeprowadzić pomiar.

Jakie urządzenie wybrać?

Do hotelu dobrze sprawdzają się alkomaty elektrochemiczne ze średniej półki cenowej – zapewni on wiarygodne wyniki, a jednocześnie nie będzie dużym obciążeniem finansowym. Dodatkowo nie wymaga on tak częstej kalibracji, jak alkomaty półprzewodnikowe i wykazuje dużą żywotność. Oczywiście dobre alkomaty półprzewodnikowe też mogą doskonale spełniać swoją rolę, a będzie zdecydowanie tańszy. Warto zwrócić uwagę na alkomaty z wymiennymi ustnikami, co zapewni odpowiedni poziom higieny.