Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju został formalnie członkiem Polskiej Izby Hotelarzy.

W hotelu Prezydent w Krynicy-Zdroju odbyło się właśnie walne zgromadzenie członków PIH. Mottem spotkania było hasło: „Każdy Hotelarz Prezydentem”. W spotkaniu brały udział m.in.: dyrektor ZSP Krynica Maria Aleksander-Pisz, Dorota Pacut - nauczycielka przedmiotów hotelarskich oraz przedstawicielki klas technikum hotelarskiego ZSP Krynica. Podczas spotkania zaprezentowano nowe pakiety członkowskie dla szkół będących członkami PIH, w tym szkoleń dla nauczycieli i uczniów, wyjazdów integracyjno-szkoleniowych, konkursów branżowych i aktywnej promocji szkół w środowisku lokalnym.

- To dla nas wielki zaszczyt i wyróżnienie, że nasza szkoła dołączyła do PIH - mówi dyrektor szkoły Maria Aleksander-Pisz. - Dziękujemy i liczymy na owocną współpracę z prezesem Markiem Łuczyńskim i całym zarządem. W imieniu uczniów i grona pedagogicznego dziękuję zarówno szefom PIH, jak i firmie Sekrety Szefa Kuchni za materiały i prezenty dla naszej młodzieży. Staramy się poszerzać spektrum naszych działań, uatrakcyjniać naszą ofertę, chcemy pokazywać się w środowisku lokalnym, ale także w ogólnopolskim środowisku zawodowym szkół hotelarsko-gastronomicznych.

ZSP Krynica od lat aktywnie działa w środowisku lokalnym, szkoła należy do Nowosądeckiej Izby Turystycznej, Krynickiej Organizacji Turystycznej oraz Zrzeszenia Szkół Hotelarsko-Gastronomiczno-Turystycznych.

- Nasze klasy hotelarskie i gastronomiczne odbywają praktyki zawodowe w renomowanych hotelach i różnych obiektach na terenie Krynicy i okolicznych miejscowości, tym bardziej mamy na uwadze współpracę wszystkich tych organizacji - dodaje dyrektor szkoły.