31 lipca br. w Sądeckim Bartniku w Stróżach zorganizowano Rodzinny Piknik Strażacki. Wzięli w nim udział również policjanci z Nowego Sącza i Grybowa, którzy promowali zasady bezpieczeństwa i radzili, jak unikać zagrożeń podczas letniego wypoczynku.

Dla mieszkańców Sądecczyzny, którzy w minioną niedzielę, tj. 31 lipca br. uczestniczyli w festynie w Stróżach organizatorzy przygotowali liczne atrakcje m.in. występy muzyczne i teatralne, loterię, pyszne przekąski czy dmuchane zjeżdżalnie i trampoliny dla najmłodszych.

Nie mogło zabraknąć również sądeckich policjantów, którzy przypominali podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszył się sprzęt i pojazdy służbowe – tym razem z bliska można było obejrzeć radiowóz i dwa policyjne motocykle, na których najmłodsi chętnie pozowali do zdjęć. Uczestnicy pikniku mogli poznać także tajniki pracy technika kryminalistyki i dowiedzieć się, w jaki sposób zabezpiecza ślady na miejscu zdarzenia. Wszyscy, którzy odwiedzili stoisko promocyjne sądeckich mundurowych otrzymali drobne gadżety, a na pamiątkę tego spotkania otrzymali dyplom, na którym odcisnęli swoje linie papilarne.