Świąteczna gorączka prezentowa – jak wybrać udane podarunki i nie zwariować?

Wybór prezentów przyprawia Cię o ból głowy? Niesłusznie. Zaraz pokażemy Ci, że prezenty nie muszą spędzać snu z powiek. Wystarczy odrobina wyobraźni i krótka wycieczka po sklepach (również internetowych). Nawet tradycyjne, uniwersalne pomysły można tak spersonalizować, by stały się wyjątkowe i niepowtarzalne.

Na wesoło?

Skarpetki pod choinkę to bardzo stary temat żartów. Wiadomo, że trochę nie wypada i nikogo nie ucieszą. Czy na pewno? Skarpetki, koszulki czy fartuszki to nie musi być wcale nudny prezent! Wyobraź sobie skarpetki z wesołymi wzorami, każdą inną. Albo koszulkę z własnym nadrukiem, który można zamówić przez Internet. Jeśli znajdzie się tam zabawne hasło, dobrze rozumiane przez Ciebie i przez obdarowanego, z pewnością koszulka stanie się jego ulubioną częścią garderoby. A fartuch kuchenny z wyhaftowanym imieniem właściciela? Niejedna gospodyni nosiłaby go z dumą. 

Nieco poważniej?

Czasem trzeba do prezentu podejść nieco poważniej. Na szczęście święta przypadają pod koniec roku, kiedy to wiele osób poszukuje kalendarza. Tutaj też rozwiązań jest wiele. Szeroki wybór kalendarzy w księgarniach czy drukarniach pozwala na dobranie odpowiedniego prezentu dla każdej osoby. Możemy zamówić piękny kalendarz ścienny z własnymi zdjęciami, możemy wybrać planner potrzebny osobom dobrze zorganizowanym i poukładanym (albo wręcz przeciwnie – tym najbardziej chaotycznym, które poszukują odrobiny ładu). Jakie jeszcze? W kwiatki, w ciapki, gładkie, z górami i kotkami - co tylko wymyślisz.

Nastrojowo?

Dość bezpiecznym prezentem nawet dla dalszych znajomych może być coś z półki gastronomicznej. Pyszna mieszanka herbat czy kosz ze słodyczami stanowią wybór ponadczasowy. Na dodatek nie musimy się martwić, że nasz prezent nie zostanie użyty, czy będzie poniewierał się gdzieś w kącie. Nawet jeśli nie trafimy w gust obdarowanego, zawsze będzie miał czym poczęstować swoich gości!

Logicznie lub towarzysko?

Hitem ostatnich lat stały się wszelkiego rodzaju gry planszowe i karciane. Wybór jest tu tak ogromny, że czasem to on przyprawia o ból głowy. Są gry łatwiejsze i trudniejsze, dla młodszych i starszych. Oczywiście warto rozważyć, czy będziemy mogli usiąść do wspólnej zabawy z obdarowanym, lub czy będzie miał kogo zaprosić do rozgrywki. A może woli on gry logiczne, bardziej przypominające łamigłówki? Jeśli często spędza wieczory w pojedynkę, taka propozycja może być dla niego dobrym rozwiązaniem.

Kup prezenty już teraz!

Powyższe propozycje to tylko garść pomysłów. Na pewno masz ich już w głowie o wiele więcej. Najważniejsze, to zrealizować je dość szybko. Działaj teraz, a potem ciesz się spokojnym oczekiwaniem na święta, bez nerwowego biegania po sklepach w ostatniej chwili.