Kategoria: Wydarzenia


W dniach 16-18 maja w Nowym Sączu odbędzie się I Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet - Nowy Sącz CUP, w którym wezmą udział cztery zespoły z czterech kontynentów. 13 maja w Sali Reprezentacyjnej sądeckiego ratusza, z udziałem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla, zastępcy prezydenta Artura Bochenka oraz organizatorów i siatkarek, odbyła się konferencja prasowa poświęcona temu turniejowi. 


 

Sądeckie media przywitał przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki Rady Miasta Nowego Sącza Dawid Dumana. Prezydent Ludomir Handzel wyraził zadowolenie z faktu, iż turniej organizowany jest w Nowym Sączu. 

- Cieszę się, że w Nowym Sączu będzie miało miejsce kolejne wydarzenie sportowe, szczególnie, że jest to turniej międzynarodowy. Nowy Sącz zawsze słynął z mocnej siatkówki, zarówno męskiej, jak i kobiecej. Nowy Sącz stanie się areną takiego turnieju. Liczę, że będziemy kibicować naszym. Życzę wszystkim powodzenia - powiedział prezydent Ludomir Handzel. 

Współorganizator podziękował za możliwość zorganizowania turnieju w naszym mieście. - Nie ukrywam że, organizacja turnieju w Nowym Sączu jest spowodowana tym, że ja, jak i drugi organizator, Dariusz Grzyb, jesteśmy mocno związani z tym miastem. Chcieliśmy ściągnąć tu zespoły na zgrupowania. Od 14 maja reprezentacje będą tu trenowały i przygotowywały się do turnieju - powiedział Dawid Ogórek.  

W siatkarskich zmaganiach wezmą udział cztery zespoły z trzech kontynentów. W szranki stanie Reprezentacja Ligi Polskiej oraz kadry Australii, Kamerunu i Szwecji. W konferencji uczestniczył również dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Tomasz Baliczek, trener STS Sandecja Andrzej Potoniec oraz siatkarki Aleksandra Wańczyk i Karolina Szczygieł.

Zawody odbędą są pod patronatem prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla, starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego oraz Ministerstwa Sportu.  

***

Harmonogram zawodów:

16.05 (czwartek) 16.00 ul. Nadbrzeżna: Australia - Szwecja

16.05 (czwartek) 18.30 ul. Nadbrzeżna: Repr. Ligi - Kamerun

17.05 (piątek) 10.30 ul. Nadbrzeżna: Szwecja - Repr. Ligi

17.05 (piątek) 10.30 ul. Na Rurach: Kamerun - Australia

18.05 (sobota) 16.00 ul. Na Rurach: Szwecja - Kamerun

18.05 (sobota) 18.30 ul. Na Rurach: Australia - Repr. Ligi.

[POBIERZ ZDJĘCIA]

   
   
   Autor: Biuro Prasowe UM/AM Dodano: 2019-05-13 12:47:03