Loteria fantowa, pokazy sprzętu wojskowego Straży Granicznej, pokazy karate, pokaz grupy akrobatycznej Cheer NS, występy artystyczne - to tylko niektóre z atrakcji, jakie będą towarzyszyć IV Charytatywnemu Biegowi św. Wawrzyńca oraz V Festynowi Rodzinnemu, które odbędą się w sobotę, 15 czerwca w godzinach od 8.00 do 15.00, na Stadionie KS Biegoniczanka. Wpisowe to jedynie 5 zł.   

Patronat nad biegiem objął Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, Komendant Karpackiego Oddziału Straży Granicznej płk. Stanisław Laciuga oraz Proboszcz Parafii Św. Wawrzyńca w Biegonicach ks. Piotr Lisowski. Organizatorem biegu jest Szkoła Podstawowa nr 14 w Nowym Sączu, Rada Rodziców oraz Stowarzyszenie Sursum Corda. 

- To już kolejna edycja tej charytatywnej imprezy. Do tej pory organizowaliśmy pomoc w leczeniu i rehabilitacji Huberta, Mariusza oraz Aleksandry. W tym roku pragniemy wesprzeć 27-letniego Krzysztofa Chebdę oraz 34-letniego Dariusza Frączka - mówi Renata Gajdosz, dyrektor SP nr 14 im. Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu. 

- Krzysztof to mieszkaniec naszego miasta, który uległ wypadkowi motocyklowemu i ma poważny uraz rdzenia kręgowego. Od tego czasu porusza się na wózku inwalidzkim, a jego marzenia legły w gruzach. Pomimo przeprowadzonego zabiegu chirurgicznego, ma poważne problemy ze stabilizacją ciała. Potrzebuje intensywnej rehabilitacji, by mięśnie jego nóg nie uległy zanikowi. Dariusz z kolei jest mieszkańcem Łazów Biegonickich. Od urodzenia choruje na czterokończynowe porażenie mózgowe. Opiekuje się nim mama. Dariusz wymaga stałego, kosztownego leczenia i rehabilitacji - wyjaśnia Renata Gajdosz.

Impreza skierowana jest do mieszkańców Nowego Sącza oraz całej Małopolski. To okazja do integracji oraz uwrażliwienia na potrzeby osób niepełnosprawnych.

- Do udziału w biegu zapraszamy całe rodziny. Bieg podzielony jest na różne dystanse, umożliwiające start najmłodszym biegaczom. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal ufundowany przez Miasto Nowy Sącz - dodaje Renata Gajdosz. 

Sponsorzy główni imprezy - Terma Bania, Novitus, Newag - dopłacą do każdego zarejestrowanego uczestnika biegu kolejne 5 zł (razem 15 zł).

Rejestracja na stronie: www.biegniemy.net.pl

 

***

Plan imprezy:


godz. 8.00 - 9.00 - rejestracja uczestników, wydawanie numerów startowych. Start grup młodszych od godz. 9.00. 

 

Rocznik 2012 i młodsi - 50 m

Rocznik 2011 - 2008 - 150 m

Rocznik 2007 - 2004 - 300 m 


ok. godz. 10.00 - Bieg główny (ok. 1800 m)

 

Rocznik 2003 i starsi - 1800 m. Pomiar czasu we własnym zakresie. Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal. 

Podczas imprezy odbędzie się loteria fantowa (koszt losu 5 zł - każdy wygrywa), pokazy sprzętu wojskowego Straży Granicznej, pokazy karate, pokaz grupy akrobatycznej - Cheer NS, prezentacja ZS Strzelec OSW, występy Zespołu Regionalnego „Dolina Dunajca”, zabawy dla dzieci (dmuchaniec, gry, zabawy), darmowe grillowane kiełbaski, popcorn, wata cukrowa, napoje zimne i gorące, lody od firmy Koral.  

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-06-10 10:52:24