Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Sącz

11 czerwca w ratuszu  rozstrzygnięte zostały dwa konkursy, zorganizowane przez nowosądeckie szkoły nr 16 i 18 przy wsparciu Urzędu Miasta.  Ich przedmiotem była miłość. Obydwu patronował prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.
 


 

Międzyszkolny Konkurs Plastyczno – Literacko – Fotograficzny "Nowy Sącz – moje miasto – moja miłość" zorganizowany został przez Szkołę Podstawową nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich. Chodziło w nim o wyrażenie uczucia do rodzinnego miasta w formie obrazka, fotografii lub utworu literackiego. W tegorocznej, jedenastej edycji udział wzięło około 400 uczniów. W drugich zmaganiach na warsztat wzięte zostało wyłącznie słowo. Szkoła Podstawowa nr 18 im. Karola Szymanowskiego zorganizowała już po raz piąty Międzyszkolny Konkurs Poezji Dziecięcej "Miłość niejedno ma imię".
 

- Najważniejsze jest to, że jesteśmy tutaj razem – powiedział witając laureatów i ich opiekunów prezydent Ludomir Handzel, notabene absolwent SP nr 18. – Gratuluję zarówno rodzicom, jak i opiekunom oraz oczywiście wam, jako młodym artystom tego , że pokazujecie na co dzień, jak kochacie Nowy Sącz. Zajmujecie się poezją, fotografią, szeroko pojętą kulturą. Gratuluję wszystkim, którzy są na tej sali, którzy dostaną za chwilę nagrody – powiedział prezydent i dodał, nawiązując do wspólnej organizacji gali finałowej: - Bardzo się cieszę z tej współpracy między szkołami. Dziękuję panom dyrektorom za tego typu inicjatywę, za to, że są tutaj z nami – zakończył prezydent.
 

W konkursach udział wzięło kilkuset uczniów nowosądeckich szkół, nagrody otrzymało kilkudziesięciu wybranych przez jury, ale zwycięzcami mogli się czuć bez przesady wszyscy. Upominki wręczali prezydent Ludomir Handzel i dyrektorzy szkół organizujących konkursy: Janusz Chruślicki (SP nr 16) i Włodzimierz Strzelec (SP nr 18).
 

- Dziękujemy panu prezydentowi, że możemy gościć w tej pięknej, ratuszowej sali – odpowiedział  prezydentowi dyrektor  SP nr 16 Janusz Chruślicki. – To jest szczególne miejsce, zwłaszcza dla konkursów, które mają w nazwie miłość - dodał.
 

Dyrektor Strzelec wręczył prezydentowi wydanie wierszy z tegorocznej edycji konkursu. Wiele z nich zadziwia dojrzałością i oryginalnością, jak choćby wiersz laureatki I miejsca w kategorii klas III – IV, Aleksandry Zarzeki z SP nr 18, w którym porównuje miłość do "pomidorowej z literkami". Dyrektor "osiemnastki" zaproponował na koniec, żeby tematem następnej edycji konkursu poezji dziecięcej był Nowy Sącz w marzeniach, co zostało przyjęte z ogólną aprobatą. Wszyscy chętni mogli otrzymać autograf prezydenta.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Biuro Prasowe/WT
Dodano: 2019-06-11 15:48:31