Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Sącz

13 czerwca o godzinie 17:00 w Gmachu Głównym Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu odbędzie się promocja wydawnictwa pod tytułem „Nowy Sącz – przewodnik śladami przeszłości”. Jego autorem jest Leszek Migrała – historyk, który w swoim dorobku ma wiele artykułów i książek, związanych tematycznie z Nowym Sączem i Ziemią Sądecką. 


 

„Niniejsza publikacja to nie tylko często spotykany i typowy przewodnik, ale także zwięzła i krótka historia Nowego Sącza i opis tras turystycznych dających przegląd wszystkich godnych obejrzenia zabytków, budowli i dzielnic. Przewodnik napisany w dobrym i lekkim stylu literackim, przetykany anegdotami i fragmentami dawnych źródeł i opracowań, budzić może zainteresowanie nie tylko turystów odwiedzających miasto, ale także mieszkańców Nowego Sącza, którzy pragną odświeżyć swą wiedzę historyczną lub sentymentalnie wrócić do zabytków przeszłości, które wprawdzie od dawna istnieją, lecz dzięki np. restauracji nie są już takie same jak kiedyś. Książka nie powiela znanych opowieści o zabytkach. Na jej kartach widać odwoływanie się do najnowszych badań i ustaleń, w tym także prac własnych Autora. Bardzo dobrym uzupełnieniem przewodnika jest zamieszczona na końcu bibliografia podstawowych opracowań dotyczących opisywanych zagadnień”.

Prof. dr hab. Julian Dybiec
 

Spotkanie promujące książkę „Nowy Sącz – przewodnik śladami przeszłości” poprowadzą Piotr Tengowski i Robert Ślusarek – dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. 
 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-06-11 08:32:02