Już wkrótce planowane jest zakończenie prac przy powstającym właśnie nowym ogólnodostępnym placu zabaw przy ulicy Żywieckiej w Nowym Sączu oraz oddanie placu do użytku. 


 

Przypomnijmy, że wniosek o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, złożony w marcu przez Urząd Miasta znalazł się w pierwszej dziesiątce spośród 803 pozytywnie ocenionych z całej Polski. Dzięki temu Nowy Sącz otrzymał jedną z najwyższych kwot dofinansowania na budowę nowych placów zabaw - 225 tysięcy złotych.

Projekt pod nazwą „Nowosądeckie strefy aktywności i zabawy” obejmuje ,,montaż urządzeń siłowni na świeżym powietrzu, a także wykonanie sprawnościowych placów zabaw dla dzieci oraz strefy gier i relaksu, w ramach ogólnodostępnych stref aktywności i zabawy”. Nowe place zabaw powstaną również przy ulicach: Witosa, I Brygady, Broniewskiego oraz Tłoki.

Zostanie tam utworzona infrastruktura sportowo-rekreacyjna o charakterze wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności (OSA) - mające formę ogólnodostępnych, wielofunkcyjnych, plenerowych stref aktywności, skierowanych do różnych grup wiekowych. Plac zabaw przy ul. Żywieckiej w Nowym Sączu wyposażony będzie między innymi w urządzenia takie jak: 
 

- orbitrek, 

- prasę ręczną/wyciąg górny (podwójne urządzenie na jednej konstrukcji),

- urządzenie typu wioślarz,

- prasę nożną/twister (podwójne urządzenie na jednej konstrukcji),

- zestaw zabawowy o charakterze sprawnościowym, 

- zestaw street workout,

- zestaw zabawowy o charakterze edukacyjnym,

- stół szachowy,

- stojak rowerowy,

- ławki parkowe, kosze na śmieci z daszkiem, nasadzenia.

[POBIERZ ZDJĘCIA] 

        

 
 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-06-12 11:07:02