Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Sącz

Trwałe i piękne elewacje z drewna

Decydując się na budowę domu chcemy, aby jego elewacja zachwycała nie tylko nas, ale każdego, kto będzie mijał nasz dom. Niektóre materiały są w stanie sprawić, że gościom od wejścia będzie dobrze, ciepło i rodzinnie – tak właśnie są w stanie oddziaływać odpowiednio dobrane surowce ozdobienia elewacji.

Elewacje drewniane – czy wszędzie się sprawdzą?

Drewno jest doskonałym materiałem budowlanym, o czym nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jeszcze kilka lat temu można je było spotkać jako element konstrukcyjny lub jako gotowa chata. Dzisiaj drewno króluje w nowoczesnych aranżacjach w zupełnie nowej odsłonie – jako elewacje drewniane. Elewacje drewniane z pewnością niektórym wydadzą się przestarzałe i niepraktyczne, jednak w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Elewacje drewniane są trwałe, tak, jak wszystkie inne, drewniane konstrukcje. Po wtóre, taki rodzaj elewacji bardzo łatwo odczyścić i odnowić, w zasadzie bez większych kosztów i nakładów czasu. Drewno jest również znakomitą izolacją dla ciepła w środku – dzięki takiemu obiciu nagrzane pomieszczenia nie będą ta szybko stygnąć.

Elewacje drewniane kto powinien się na nie zdecydować?

Z pewnością każdy, kto kocha kontakt z naturą oraz lubi niedrogie, ale efektowne rozwiązania formalne. Najlepiej jednak takie rozwiązania sprawdzą się na wsi niż w wielkim mieście – drewno będzie przypominało niezwykle sielski, wakacyjny obrazek.