Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Sącz

Dlaczego warto zakupić opony letnie?

Decydując się na zakup opon letnich można z powodzeniem wybierać w bardzo szerokiej ofercie wielu sklepów stacjonarnych oraz internetowych. Dużą ofertą pod tym względem charakteryzuje się zwłaszcza serwis https://noweopony.pl/, na którym można z powodzeniem znaleźć opony pod względem bardzo konkretnych wymagań. Z jakich więc powodów warto zainwestować w zakup nowych opon letnich?

Nowe czy używane?

Wielu kierowców przeraża kwestia związana z wysoką cenę nowych opon i szukają alternatywy w postaci używanego kompletu ogumienia. Niestety w takim przypadku nie ma zwykle pewności czy jedna lub kilka opon z kompletu nie będzie posiadać ukrytej wady lub po prostu część z nich będzie mocniej zużyta. Osoby, które zwyczajnie nie są w stanie tego prawidłowo oszacować powinny jednak zdecydować się na zakup opon nieużywanych, na przykład na portalu https://noweopony.pl/opony/letnie. W ten sposób można uniknąć przykrej niespodzianki i po prostu cieszyć się oponami prosto z fabryki. Pozwala to także racjonalnie ocenić i zaplanować ich zużycie w perspektywie kolejnych lat eksploatacji.

Dla kogo opony letnie, a dla kogo wielosezonowe?

Przeglądając oferty opon łatwo zauważyć, że oprócz opon typowo na sezon letni, sporą popularnością cieszą się także opony wielosezonowe. Wybór między oponami letnimi i wielosezonowymi powinien wynikać z konkretnych potrzeb kierowcy. Opony wielosezonowe są zwykle wybierane przez osoby, które zwyczajnie mało czas spędzają za kółkiem. W takim przypadku użytkowanie pojazdu sprowadza się jedynie do sporadycznego wyjazdu do sklepu po zakupy, podróży na wakacje lub ewentualnie krótkiej drogi do pracy. Kierowca, który porusza się głównie po mieście nie odczuje tak mocno problemów związanych z trudną, zimową aurą, ponieważ najczęściej drogi miejskie są dość zadbane. Jeśli jednak kierowca podróżuje często i robi to zwykle drogami szybkiego ruchu oraz autostradami to wybór dwóch kompletów opon – zimowych oraz letnich – ma zdecydowanie większy sens.

Zalety opon letnich

Wśród zalet opon letnich sporo mówi się zwłaszcza o ich niezwykłej wytrzymałości – ich konstrukcja oraz rodzaj użytych materiałów pozwala efektywnie radzić sobie z wysokimi temperaturami. Hamowanie, przyspieszenie oraz przyczepność pojazdu jest wyraźnie lepsza niż w przypadku zastosowania opon wielosezonowych. Wystarczy przeczytać i obejrzeć recenzje oraz testy różnego rodzaju opon w trakcie lata i bez wątpienia opony specjalnie dopasowane pod ten konkretny sezon deklasują konkurencję. Opony letnie są dla osób wymagających maksymalnego komfortu w trakcie jazdy, również pod względem hałasu. Łatwo zauważyć, że opony letnie są bardzo dobrze wyciszone i mają mniejszy opór toczenia, co będzie dla wielu osób dużą zaletą. Dzięki swojej konstrukcji nadają się do szybkiej i dynamicznej jazdy. Również osoby, które na co dzień jeżdżą raczej asekuracyjnie i ostrożnie mogą odczuć pewną różnicę w prowadzeniu, w porównaniu na przykład do tańszych opon wielosezonowych. Do tego dochodzi jeszcze aspekt bezpieczeństwa, który pozwala skrócić drogę hamowania.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze opon letnich?

Trzy główne parametry powinny mieć kluczowe znaczenie przy wyborze odpowiedniego kompletu opon letnich. Jest to efektywność paliwowa, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz generowany przez opony hałas. Te trzy parametry można z łatwością porównać między poszczególnymi modelami opon. Przy doborze opon należy też zwrócić uwagę na indeks prędkości oraz nośności, co ma znaczenie w przypadku doboru kompletu ogumienia pod konkretny model auta i jego osiągi.