Klasa I GT (gastronomiczno-turystyczna) wraz z nauczycielkami - Krystyną Hotloś i Dorotą Kulig-Marcisz zwiedzała Łańcut i Korczynę.

- W Łańcucie zwiedziliśmy w zamek – dawną rezydencję Lubomirskich i Potockich – mówią uczniowie. - Zamek jest jedną z najcenniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce i został wpisany w 2005 roku na listę pomników historii. Mieliśmy więc możliwość podziwiania wspaniale wyposażonych wnętrz, bogatych zbiorów dzieł sztuki i przedmiotów codziennego użytku. Zwiedziliśmy też stajnie oraz wozownię, w której znajduje się blisko 80 pojazdów konnych gromadzonych po II wojnie światowej.

W Korczynie młodzież odwiedziła firmę zajmującą się wyrobem czekolady - poziomem jakości porównywanym z słynna firmą Lindt. Zapoznali się z procesem powstawania czekolady – począwszy od informacji o ziarnach kakaowca poprzez kolejne etapy przerobu ziaren, aż do powstania tabliczki czekolady. Oglądnęli też film o historii wytwarzania słodkości i wzięli udział w warsztatach robienia czekolady.