Skórzane rękawice ochronne oraz ich popularność na rynku

Pomimo technologii bardzo zaawansowanych oraz różnorodnych tworzyw, które są stosowane do produkcji rękawic ochronnych, to zdecydowanie skórzane rękawice ochronne są najbardziej pożądanymi na rynku. Przekonajmy się z czego to wynika?

Jakość rękawic skórzanych

Na pewno skórzane rękawice ochronne są uniwersalne. Do tego genialne są właściwości skóry. Wiemy doskonale, że skóra jest bardzo mocna oraz także elastyczna. Co więcej oddycha. Pod tym względem żaden materiał syntetyczny nie ma takowych właściwości. Jakby tego było mało skóra także pochłania wilgoć. Dzięki temu rękawica z niej wykonana jest zawsze niezmiernie przyjemna w dotyku oraz sucha.

Bardzo ważny jest sposób oraz także standard wykonania rękawic. Bardzo ważne jest to, z jakiej części zwierzęcia pobrany został dany fragment skóry. Najtrwalsza bez wątpienia jest skóra, która została pobrana z boków zwierzęcia. Jest ona bardzo bardzo dobrej jakości, chociaż jednocześnie jest nieco mniej trwała, jak na przykład skóra z ramion. Skóra z brzucha jest z kolei słaba z uwagi na tkankę nie najlepszą. Chodzi o tkankę łączną. Oczywiście bardzo istotne jest także zwierzę, z którego skóra pochodzi.

Która skóra jest najlepsza?

W zasadzie to bardzo trudno jest podzielić skórę na tę lepszą, jak i także gorszą. Po prostu co po niektóre skóry wykorzystywać można do produkcji określonych modeli rękawic. Inne z kolei do tego się zupełnie na nadają. Rękawice, które są wykonane z tak zwanej dwoiny są tańsze od rękawic wykonanych ze skóry licowej. Wołowa dwoina znosi jednak świetnie wysokie temperatury. Rękawice z takowej skóry nadają się doskonale do prac z przedmiotami gorącymi czy też do ogólnych prac.

Skóra kozia z kolei jest wyjątkowo trwała oraz także elastyczna. Jednak jednak cieńsza oraz miękka zdecydowanie bardziej od dwoiny. Ma sporą trwałość. Rękawice ze skóry koziej nadają się do prac wymagających, w których najważniejsza jest manualna czułość. Skóra wieprzowa nadaje się świetnie do użycia ogólnego. Do tego oddycha świetnie i staje się o wiele bardziej miękka. Razem z upływem czasu użytkowania. Z wołowej skóry powstają jednocześnie najlepsze oraz także najdroższe produkty.

Na rynku znajdziemy zarówno rękawice dwoinowe tańsze oraz droższe. Jesteśmy ciekawi z czego wynikają te różnice. W przypadku rękawic tańszych nieco nadużywa się określenia - dwoina. To dotyczy tychże sytuacji, kiedy to w celu obniżenia kosztów skóry dwoinę dzieli się na część cieńsze. Z takiej skóry właśnie powstają rękawice najtańsze. Aby sprawdzić jakość dwoinowych rękawic, najlepiej zważyć je. Od razu się zorientujemy jaka jest różnica. Zorientują się nawet totalni laicy. Nie jest to dla nich oczywiste.

 

Jeśli nie wiemy, na które skórzane rękawice się zdecydować, to powinniśmy dopytać się specjalisty. Osoby pracujące w sklepach z akcesoriami z zakresu BHP mają ogromną wiedzę i z pewnością nam doradzą. Opowiedzmy pracownikowi do czego danych rękawic potrzebujemy i wyjdziemy ze sklepu z idealnie dobranym produktem.