Powiat Nowy Sącz: Kasa Wzajemnej Pomocy to strzał w dziesiątkę!
W miniony weekend, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął udział w spotkaniu Stowarzyszenia Kasa Wzajemnej Pomocy w Niskowej, które działa w regionie od 26 lat.
- W końcówce lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, gdy sytuacja ekonomiczna była bardzo trudna, a odsetki kredytowe sięgały ponad dwudziestu procent, inicjatywa Zygmunta Berdychowskiego, który założył KWP była naprawdę ważna i potrzebna mówił starosta Marek Kwiatkowski.- Jeżeli widzimy, ile osób dzisiaj należy do Kasy i ile osób wspiera Kasę, to wniosek jest jeden to był strzał w dziesiątkę. Dzięki nieoprocentowanym pożyczkom, wielu osobom udało się pomóc. Ta inicjatywa cały czas się rozwija. Czasem niewielka kwota pomaga wyjść z trudnej sytuacji.
Starosta życzył wszystkim członkom Kasy i jej założycielom samych sukcesów, zadowolenia, zwiększenia kapitału i zwiększenia liczby członków Kasy Wzajemnej Pomocy!
Źródło: https://sadeczanin.info/wiadomosci-telewizja/starosta-nowosadecki-marek-kwiatkowski-kasy-wzajemnej-pomocy-byl-strzal-w?utm_source=sadeczanin.info_internal&utm_medium=internal&utm_campaign=sadeczanin.info_internal&utm_content=1129803332&utm_term=1328843&crst=1679903098&wrst=1679903111
Fot. www.sadeczanin.info
Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, nowosadecki.pl/pl/kasa-wzajemnej-pomocy-to-strzal-w-dziesiatke
Ostatnie Artykuły

Co teraz kolekcjonują dzieci?

Angielski z finansami w tle – do szkół trafi nowy zestaw materiałów

Punkty darmowej pomocy prawnej zmieniają adres. Od maja czeka nowa lokalizacja

Sądecka policja rusza z majowymi kontrolami - kierowcy i turyści na celowniku

Młody teatr z Nowego Sącza błysnął w Bajdurku i wyłonił finalistów

Lektury z finansami w tle. Nowe materiały mają odświeżyć lekcje polskiego

Matematyka dostanie finansowy wymiar. Do szkół trafi nowy pakiet

Konie w Nawojowej pokazują drogę od pasji do zawodu

Wywiadówka z nowym tematem. Pieniądze i kieszonkowe wchodzą do rozmów

Piwniczna-Zdrój z Złotą Różdżką - Łużna znów dała głos folklorowi

Sądecki i tarnowski głos wybrzmiał mocno w krakowskim OKR

Podhale w ruchu - instruktorzy tańca uczyli się tradycji od środka

Stulatkowi z Heleny złożono życzenia. Prezydent odwiedził pana Czesława

