MOS Powiatu Nowosądeckiego: Ponad 5000 uczniów wzięło udział w zawodach sportowych
Sportowy rok szkolny w Powiecie Nowosądeckim zakończył się imponującym bilansem. Międzyszkolny Ośrodek Sportowy z Marcinkowic zorganizował 72 wydarzenia sportowe, w których uczestniczyło ponad 5000 uczniów z 84 szkół podstawowych i 9 ponadpodstawowych. To dowód na zaangażowanie uczniów i nauczycieli oraz wsparcie lokalnych władz.
  1. Ponad 5000 uczniów wzięło udział w zawodach sportowych.
  2. Organizacja 72 wydarzeń sportowych przez MOS w Marcinkowicach.
  3. Współpraca z Akademią Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.
  4. Sportowe sukcesy uczniów z Korzennej i Tylicza.

Młodzi sportowcy z Powiatu Nowosądeckiego mają za sobą rok pełen emocji i rywalizacji. Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Marcinkowicach, który koordynuje sportowe wydarzenia w regionie, podsumował miniony rok szkolny. W zawodach brało udział 84 szkoły podstawowe oraz 9 ponadpodstawowych, a liczba uczestników przekroczyła 5000.

W wydarzeniach sportowych uczestniczyło 5116 młodych sportowców, którzy rywalizowali w różnych dyscyplinach, takich jak piłka nożna, sztafetowe biegi przełajowe, koszykówka 3x3, szachy, tenis stołowy, piłka ręczna, pływanie, siatkówka plażowa i strzelectwo. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego oraz wsparciu lokalnych władz.

- Nawiązaliśmy współpracę z Akademią Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, z Wydziałem Kultury Fizycznej i Bezpieczeństwa: studenci sędziują i wspierają nas podczas największych imprez sportowych takich jak biegi przełajowe, czy lekkoatletyka, gdzie staruje nawet 800 osób – mówi Joanna Zajączkowska z MOS PN. - Dziękuję opiekunom i nauczycielom wychowania fizycznego, że bardzo często poświęcają swój wolny czas, aby przygotować drużyny do turniejów.

Wyjątkowe sukcesy odnieśli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Korzennej, zdobywając Mistrzostwo Polski w piłce nożnej podczas tegorocznych Igrzysk Dzieci. Również dziewczęta z Samorządowego Centrum Edukacji Szkolnej w Tyliczu awansowały na zawody ogólnopolskie w piłce nożnej w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

- Dziękuję Zarządowi i Radzie Powiatu Nowosądeckiego za finansowanie nagród i organizacji imprez – dodaje Joanna Zajączkowska. - Bez tej pomocy nie bylibyśmy w stanie sięgać tak wysoko i utrzymywać takiego poziomu realizacji rozgrywek. Dziękuję także Sebastianowi Szczepańskiemu i radnemu powiatowemu Stanisławowi Sułkowskiemu za pomoc i wsparcie przez cały rok szkolny.

Zaangażowanie lokalnych instytucji i społeczności pokazuje, że sport jest ważnym elementem życia młodzieży w Powiecie Nowosądeckim, a sukcesy uczniów są najlepszym dowodem na to, że warto inwestować w ich rozwój. Współpraca z Akademią Nauk Stosowanych w Nowym Sączu oraz wsparcie lokalnych władz przyczyniają się do organizacji wydarzeń na wysokim poziomie.


Na podst. Powiat Nowosądecki