Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Nowy Sącz

Modne fotele do salonu – hit to welurowa tapicerka!

Szukasz fotelu do salonu, który będzie wpisywał się w najnowsze trendy aranżacyjne? W takim przypadku warto zdecydować się na model z welurową tapicerką. To jeden z największych hitów wnętrzarskich w ostatnich latach. Jak dobrać najlepszy fotel z tapicerką z weluru? Gdzie można go zakupić?

Welur to rodzaj materiału, który powstaje obecnie najczęściej z poliestru. Charakterystykę się grubą, pluszową fakturą, która powstaje na skutek odpowiedniego przystrzyżenia tkaniny. Także nazywany jest on aksamitem, dlatego w sprzedaży można znaleźć fotele określane jako welurowe, ale też aksamitne.

Fotel z tapicerką z weluru – esencja stylu glamour

Gdy poszukujesz stylowego mebla do salonu urządzonego w stylu glamour, strzałem w dziesiątkę będzie fotel wykonany właśnie z weluru. To ta tkanina cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród amatorów tych wnętrz.

Piękne fotele w stylu glamour to wiele ciekawych wariantów do wyboru. Największym zainteresowaniem cieszą się te z rozłożystymi oparciami na cienkich nóżkach z metalu, ale można także spotkać je w wariantach jak popularny fotel uszak.

Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dopasować fotel z welurową tapicerką także do innych wnętrz, na przykład nowoczesnych, loft – industrialnych czy też klasycznych lub kolonialnych. Tak naprawdę to uniwersalna propozycja dla amatorów dobrego designu.

Fotele welurowe – najpopularniejsze kolory

Fotele wykończone welurową tapicerką mają bardzo szerokie zastosowanie, co wynika również z różnorodnych kolorów, w jakich są one dostępne. Można zatem łatwo dopasować je do charakteru wnętrza. Mebel może zarówno wpisywać się harmonijnie w inne kolory, ale może również tworzyć efektowny kontrast.

Aktualnie bardzo modne fotele aksamitne to te wykonczone tapicerkami w kolorach szary, beżowym oraz pudrowego różu, granatowym, miętowym, szmaragdowej zieleni i bordowym.

Gdzie kupić modny fotel z tapicerką welurową?

Welurowe tapicerki są dzisiaj bardzo popularne, dlatego nie powinniśmy mieć żadnych trudności z wybraniem sklepu, w którym można je zakupić.

Takie umeblowanie można zakupić w sklepach stacjonarnych – wtedy można łatwo zapoznać się z nimi na żywo. Bardzo szeroki asortyment dostępny jest także w internecie. Gdy kupujemy umeblowanie bezpośrednio od producenta lub sklepu współpracującego z producentem, często mamy także możliwość wyboru koloru z wzornika. Po wykonaniu taki efektowny mebel zostanie dostarczony do kupującego za pomocą firmy kurierskiej.