Solidne domki ogrodowe od Eko Architektura

Drewniane domki ogrodowe mogą służyć nie tylko do rozrywki i rekreacji na łonie natury, ale także jako przechowywania sprzętu ogrodniczego czy nawet jako dodatkowy pokój służbowy. Takie zjawisku, generuje coraz większą liczbę klientów, którzy na postawienie w swoim ogrodzie drewnianej konstrukcji, decydują się do skorzystania z oferty firmy Eko Architektura. Jak to się stało, że drewno jest coraz bardziej cenionym materiałem i gdzie plasuję się tu działalność marki? Zachęcamy do zapoznania się z treścią wywiadu z dyrektorem firmy - Przemysławem Balcewiczem.

Jak wygląda realizacją zamówienia i sam montaż drewnianych domków? Mógłby Pan opowiedzieć, jak przebiega ten proces od telefonu klienta po finalizację zamówienia?

Proces może przebiegać na różne sposoby, w zależności od usługi, na którą zdecydował się interesant. Nasza bogata oferta zawiera gotowe domki ogrodowe, jednak w każdej chwili możemy również stworzyć niepowtarzalne projekty. Warto jednak wspomnieć o oferowanych przez nas zabudowaniach, takich jak:

  • sauna drewniana
  • altana ogrodowa
  • garaż drewniany
  • wiata drewniana.

Jednak zaznaczam, że każdą z konstrukcji możemy przerobić i dostosować do wymagań każdego interesanta. Dodatkowo montaż jest wyjątkowo prosty, dlatego większość naszych klientów decyduje się na samodzielne postawienie drewnianego domku ogrodowego. Do każdego projektu od Eko Architektura, dołączona jest szczegółowa i bardzo przejrzysta instrukcja, co znacząco ułatwia odpowiednie dopasowanie elementów. Oczywiście nasza firma oferuję usługi, związane z postawieniem budynku od początku do końca, a w przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów z realizacją, nasi eksperci są w pełnej gotowości, do przyjechania na miejsca i pomocy w pełnym zakresie.

Jaka jest różnica między budową domku ogrodowego a budynku całorocznego? I dlaczego drewno, jako materiał jest tutaj bardzo istotny?

Należy zacząć od tego, że drewno bardzo trwały materiał, który po dobrym przygotowaniu i odpowiedniej impregnacji jest odporny zarówno na deszcz, śnieg, jak i nawet silnie dotkliwy mróz. Solidna konstrukcja budynku charakteryzuje się niezrównaną izolacją termiczną, przy bardzo niskich kosztach budowy. Drewniane domki ogrodowe wykonywane przez naszą firmę, cenowo zaczynają się już nawet od kilku tysięcy, w przypadku gotowych projektów. Wszystko zależy jednak od rodzaju budynku i gatunku drewna, jakie zostało użyte. Muszę od razu potwierdzić, że niezależnie od rodzaju użytego materiału, każde drewno odznacza się odpowiednią wilgotnością, i to dzięki temu konstrukcja jest bardzo dobrze izolowana, a przebieg obieg powietrza w pomieszczeniu następuje prawidłowo, zapewniając komfort i stałą cyrkulację powietrzną. Przebywając w drewnianym domu, nie jest możliwe by czuć duchotę i parność. W przypadku konstrukcji domków ogrodowych różnią się one od całorocznych budynków głównie powierzchnią, gdyż profesjonalna metoda wykonania jest taka sama.

W takim razie czym różni się domek ogrodowy od całorocznych konstrukcji oferowanych przez Eko Architektura? Czy to tylko kwestia powierzchni?

Ciężko określić jeden rodzaj konstrukcji, gdyż do każdego klienta i zleconego nam zadania podchodzimy indywidualnie. Wszystkie uwagi, takie jak dostosowanie ilości okien, wejść i innych niezbędnych parametrów, zawartych przez klienta, są zawsze na pierwszym miejscu. Nasze okna odznaczają się bardzo dobrym jakościowo szkłem, a solidnie dopasowana rama uniemożliwia przedostawanie się do pomieszczenia zimnego powietrza. Dodatkowo nasi eksperci natychmiast korygują każdy milimetr wszelkich nieprawidłowości, dzięki czemu nie trzeba martwić się o ewentualne ucieczki ciepła czy inne problemy natury termoizolacyjnej w naszym domku. Jest to niewątpliwie szczególnie istotna kwestia, jeśli zależy nam na weekendowym odpoczynku w ogrodowej chacie, po ciężkim tygodniu. Jednak nasze projekty służą bardzo często także jako gabinety domowe i czy osobne domki dla gości, co tylko pokazuje, że domki ogrodowe również można wykorzystywać przez większą część roku.

 Nasze domki dostępne są również we Francji:

Chalet PRO

187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE

tel. 04 85 44 00 20

https://chaletpro.fr/Produits/abris-de-jardin-et-pavillons